Destekçilerimiz

Nisan 2001’de yayın hayatına başlayan Sendika.Org, ilkesel olarak haberi ve iletişimi metalaştıran ve/veya editoryal bağımsızlığı ortadan kaldıran finansman ilişkilerini reddetmiş, asıl olarak Sendika.Org gönüllülerinin emek ve katkılarına yaslanarak var olmuştur.

Bu ilkelere sadık kalarak, alternatif medya çalışmalarını destekleyen aşağıdaki programlardan da faydalanmıştır:

  • 2017 ve 2018 yıllarında Guardian Vakfı ve Alternatif Medya Derneği işbirliğinde hazırlanan Sendika.Org Kapasite Geliştirme Programı kapsamında desteklenmiştir.
  • 2019-2020 yıllarında Sendika.Org’un teknik altyapısının yenilenmesi Avrupa Birliği Sivil Düşün­ Programı tarafından desteklenmektedir.

“Bu web sitesi Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla Sendika.Org’a aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.”

  • 2019’da Sendika.Org Çevirileri bünyesinde yayımlanan “işçi sınıfı ve hareketi” temalı çeviriler Friedrich-Ebert-Stiftung Derneği tarafından desteklenmektedir.

 

 

 

Ticari faaliyetlerle bağı olmadan okurlarının ve gönüllülerinin katkılarıyla maliyetlerini karşılama hedefini koruyan Sendika.Org, Patreon üzerinden katkılarınıza açıktır.