Perihan Koca, Temel Demirer ve Hakan Gülseven gözaltına alındı: “Yine gidiyoruz!”

TÖP dönem sözcüsü Perihan Koca, sosyalist yazar Temel Demirer ve gazeteci Hakan Gülseven sabah erken saatlerde gözaltına alındı

Perihan Koca, Temel Demirer ve Hakan Gülseven gözaltına alındı: “Yine gidiyoruz!”

Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) dönem sözcüsü Perihan Koca, sosyalist yazar Temel Demirer ve gazeteci Hakan Gülseven sabah erken saatlerde gözaltına alındı. Daha sonra bu gözaltıların ‘İsimsizler Hareketi’nin kampanyalarını da içeren sosyal medya paylaşımları ile ilgili daha geniş kapsamlı bir operasyonun parçası olduğu açığa çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen operasyonda Koca, Demirer ve Gülseven’in yanı sıra Tamer Doğan, Defne Halman ve Özen Kulaçoğlu’nun da aralarında bulunduğu 24 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

“Sosyal medya yoluyla darbeye teşebbüs”

TÖP tarafından yapılan açıklamada Koca’nın ev baskınıyla gözaltına alındığı, gözaltı gerekçesi olarak da “Sosyal medya yoluyla darbeye teşebbüs” suçlamasının gösterildiği belirtildi.

Temel Demirer’in gözaltına alındığını 7.43’te Twitter hesabından duyuran Sibel Özbudun, “Az önce 3. Sulh Ceza Hakimliği arama emriyle evimizi basan polisler Temel Demirer’i gözaltına aldılar. Temel’in gözaltı nedeni İsimsizler Hareketi hashtag’inde cumhurbaşkanına hakaret” diye yazdı.

Daha önce İsimsizler Hareketi’nin twitter kampanyaları ve “cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla pek çok kez gözaltın alınan gazeteci-yazar Hakan Gülseven de 7.27’de Twitter hesabına “Yine gidiyoruz” yazarak gözaltına alındığını duyurdu.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur