“ODTÜ’ye cami mi yapılıyor?”

ODTÜ’de din evinin/mescidin yanındaki 14 parselin olduğu alan askıya çıktı, mimarlar sordu: “ODTÜ’deki bu parselasyon planıyla amaçlanan nedir? Din evinin/mescidin büyütülmesi mi planlanıyor? ODTÜ’ye cami mi yapılıyor?”

“ODTÜ’ye cami mi yapılıyor?”

ODTÜ’de orman alanlarının tahsis edilmesi, yol yapım projeleri, bahar şenliklerinin ve LGBTİ+ etkinliklerinin yasaklanması gibi icraatlara imza atması üzerine Tayyip Erdoğan tarafından bir dönem daha rektörlükle ödüllendirilen Verşan Kök, yeni döneminin ilk ciddi projesi için kolları sıvadı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, ODTÜ yerleşkesi içindeki 821, 822, 828, 829, 832, 833, 834, 835, 840, 841, 842, 843, 846, 851 numaralı parsellerin bulunduğu alana ait parselasyon planının Ankara Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nde askıya çıktığını açıkladı.

Söz konusu parsellerin ODTÜ’deki din evinin/mescidin yanı başında olduğuna dikkat çeken Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “ODTÜ’deki bu parselasyon planıyla amaçlanan nedir? Din evinin/mescidin büyütülmesi mi planlanıyor? ODTÜ’ye cami mi yapılıyor?” sorularını sordu.

ODTÜ Rektörlüğü’ne bu alanla ilgili bir imar uygulamasının yapılıp yapılmadığını, yapıldıysa neden yapıldığını ve varsa projelerin ne olduğunu soran bir yazı yazdıklarını aktaran Candan, Ankara’nın kent merkezindeki nefes alanının rant ve talan politikalarıyla parçalanmasına seyirci kalmayacaklarını ve ODTÜ geleneğinin yanında olacaklarını sözlerine ekledi.

Sendika.Org/ Ankara

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur