Kadınlar sosyal medyadan seslendi: “İstanbul Sözleşmesi’nden, haklarımızdan, taleplerimizden vazgeçmiyoruz!”

Kadınlar, sosyal medya hesaplarından "İstanbul Sözleşmesi’nden, haklarımızdan, taleplerimizden vazgeçmiyoruz!" metnini paylaştı. Bir ay içerisinde neler yaptıklarına ve taleplerinin neler olduğuna değinen kadınlar, İstanbul Sözleşmesi uygulansın derken, ne demek istediklerini anlatmak için sosyal medyada buluştu

Kadınlar sosyal medyadan seslendi: “İstanbul Sözleşmesi’nden, haklarımızdan, taleplerimizden vazgeçmiyoruz!”

Kadınlar dün (8 Eylül) 13.00’te sosyal medya hesaplarından “İstanbul Sözleşmesi’nden, haklarımızdan, taleplerimizden vazgeçmiyoruz!” metnini aynı anda paylaştılar. Haklarımızdan Vazgeçmiyoruz İstanbul Sözleşmesi’ni Uygula Kampanya Grubu, yayımladıkları 3 sayfalık bildiri ile hem İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanmasının ne demek olduğunu anlatırken, hem de son 1 ay içerisinde İstanbul’da sözleşmeye ilişkin eylemlere değindi.

Kadınlar, İstanbul Sözleşmesi Uygulansın derken ne demek istediklerini anlatmak için sosyal medyada #İstanbulSözleşmesiniUygula başlığında buluştu.

Bildirinin paylaşılması sonrası diğer görsellerde de ‘İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması ne demek?’ sorusu başlık başlık anlatıldı.

Sendika.Org