Gülistan Doku’nun avukatına “soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek”ten soruşturma

255 gündür kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku'nun aile avukatı Ali Çimen hakkında, “soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek” iddiasıyla soruşturma başlatıldı

Gülistan Doku’nun avukatına “soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek”ten soruşturma

Dersim’de Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Gülistan Doku’dan 255 gündür haber alınmazken, Doku ailesinin avukatı Ali Çimen hakkında, Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldı.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda (MA) yer alan habere göre Avukat Çimen, Doku’ya ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunun ikinci kısmında yer alan “Suya düşen bir cismin olmadığı” ifadesini Ağustos ayında kamuoyuna duyurarak “Soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek” ile suçlanıyor.

“Takipçisi olacağım”

Avukat Çimen, savcılığın enerjisini, mesaisini Gülistan Doku’nun akıbetini aydınlatmak için harcaması gerektiğini belirterek, başlatılan soruşturmanın hukukta bir yeri olmadığını söyledi. Çimen, “21 yaşında genç bir kadın kayıp. Haber alınamayan ve akıbetinin sonuçlanmasını isteyen, bunun için mücadele eden bir avukata soruşturma başlatıyor. Onunla ilgili inceleme başlatıyor. Biliyorsunuz daha önce aileye yönelik de gözaltı kararı oldu. Gerçekten de bu bir faciadır. Bu durumlar bizim kararlılığımızı daha çok artırıyor. Elbet davanın takipçisi olmaya devam edeceğim” dedi.

Sendika.Org