Sağlık Bakanı Konya’daki doluluk oranını açıkladı: Peki ya diğer iller?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hastanelerdeki yoğun bakım kapasitelerinin gelen vakalar karşısında yetersiz kalmaya başladığı eleştirileri karşısında yalnızca Konya'daki doluluk oranları vermekle yetindi

Sağlık Bakanı Konya’daki doluluk oranını açıkladı: Peki ya diğer iller?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hastanelerdeki yoğun bakım kapasitelerinin gelen vakalar karşısında yetersiz kalmaya başladığı eleştirileri karşısında yalnızca Konya’daki doluluk oranları vermekle yetindi.

Konya’daki servis yatakları, yoğun bakım üniteleri, ventilatör doluluk oranlarını açıklayan Koca, “Yüzde yüz doluluk iddiaları, yüzde yüze varan bir kasıt taşımaktadır” ifadesini kullandı.

“Bu hızla gidersek bir şehir hastanesi daha olsa bile yetmez”

Öte yandan Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, pandemi sürecinde kent olarak yoğun dönemden geçtiklerini belirtmişti. Koç, “Pandemiyi güzel yönetiyoruz ancak vatandaşlarımızdan ricamız; maske, sosyal mesafe ve temizliğe dikkat edelim. Eğer bu hızda giderse bir şehir hastanesi daha olsa yetmez. Dikkatli olmalıyız” ifadeleriyle bir açıklama yapmıştı.

Peki ya diğer iller?

Pandemi servislerinin doluluk oranlarının yükseldiği, vaka sayılarının gizlendiği iddialarının asılsız olduğunu savunan Koca’yı, yurttaşlar diğer illerdeki doluluk oranlarını açıklamaya çağırdı.

Sendika.Org