Rusya’da Rönesans Holding işçileri eylemde: Araçlar devrildi, yatakhanelerin camı çerçevesi indi

COVID-19 pandemisi şartlarında hiçbir güvenlik önlemi alınmadan çalıştırılan ve maaşlarını da alamayan Rönesans Holding işçileri Rusya'daki şantiyede eyleme başladı. Şantiye alanındaki yatakhanelerin ve yemekhanelerin camını indiren işçiler şantiye içerisinde yürüyüş düzenledi. Ayrıca sahadaki araçların bir kısmının da yan yatırıldığı görüldü

Rusya’da Rönesans Holding işçileri eylemde: Araçlar devrildi, yatakhanelerin camı çerçevesi indi

COVID-19 pandemisi şartlarında hiçbir güvenlik önlemi alınmadan çalıştırılan ve maaşlarını da alamayan Rönesans Holding işçileri Rusya’daki şantiyede eyleme başladı.

Kaçak Saray’da ve Türkiye’deki birçok kent ve yaşam düşmanı mega projede imzası olan Rönesans Holding’in Rusya’da bulunan şantiyesinde çalışan 6 bin işçide COVID-19 tespit edildi. Yaklaşık 20 bin işçinin çalıştığı şantiyede güvenlik önlemlerinin alınmaması ve işçilere maaş verilmemesi sonucu şantiyede eylem başlatıldı.

Maaşları yatmayan işçiler maskeyi çekip, şantiyede bulunan konteynırların camını çerçevesini indirdi

Şantiye içerisinde yürüyüş yapan işçiler, kendilerini engellemeye çalışan güvenlik görevlisini engelledi. Maaşları ödenmeyen işçiler şantiye alanında bulunan araçları yan yatırdı. Görüntülerde işçi yatakhanelerinin ve yemekhanelerin camlarının kırıldığı da dikkat çekti.


Öte yandan akşam saatlerinde şantiye alanında silah sesi benzer sesler duyulmaya başladı.


Sendika.Org