Hatay genelinde maske takmak zorunlu hale getirildi: Yoğun bakım ve entübe hasta sayısı 130’a yaklaştı

Hatay Valiliği yayımladığı bildiriyle birlikte il genelinde tüm alanlarda maske takma zorunluluğu getirdi. İl genelindeki taziyeler 1 gün ile sınırlandırıldı. Kent genelinde vaka sayıları artarken toplam yoğun bakım ve entübe hasta sayısı 130'a yaklaştı

Hatay genelinde maske takmak zorunlu hale getirildi: Yoğun bakım ve entübe hasta sayısı 130’a yaklaştı

Hatay Valiliği yayımladığı bildiriyle birlikte il genelinde tüm alanlarda maske takma zorunluluğu getirdi. İl genelindeki taziyeler 1 gün ile sınırlandırıldı. İl genelinde şu uygulamalar yapılacak:

  1. İl girişlerinde 7/24 kontrol noktası oluşturularak ateş ölçümü yapılacak, yüksek ateşi olanların kente girişi engellenecek ve sağlık kuruluşuna yönlendirilmesi sağlanacak.
  2. Düğünlerde yemek ikramı yapılmayacak.
  3. Mezarlık ziyaretlerinde kalabalık olunmayacak ve ikram yapılmayacak.
  4. Bayram namazı kaymakamlığın uygun gördüğü açık alanlarda kılınacak.

Yoğun bakım ve entübe hasta sayısı yaklaşık 130

Kent genelinde vaka sayıları artarken toplam yoğun bakım ve entübe hasta sayısı 130’a yaklaştı. Kent genelindeki vaka artışlarında Hatayspor’un şampiyonluk kutlamalarında kitlelerin bir araya gelmesinin de etkili olduğu düşünülüyor.

Hatayspor 12 Temmuz’da Adanaspor’un 2-1’lik skor ile mağlup etti ve Süper Lig’e yükseldi. Köprübaşı’nda toplanan kalabalık gece boyu kutlama yapmıştı.

Sendika.Org