“Metin Feyzioğlu artık bir avukatlık sorunudur”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Savunma Yürüyüşü”nü hedef alan açıklamalarda bulundu. Feyzioğlu’na tepki gösteren avukatlar, sosyal medyada “#MetinFeyzioğluBeniTemsilEtmiyor” derken, İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu “Feyzioğlu artık bir avukatlık sorunudur. Konuştuğumuz yasa teklifinin yazıcısıdır, katibidir, fikir babasıdır” dedi

“Metin Feyzioğlu artık bir avukatlık sorunudur”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Avukatlık Kanunu’na ve baroların seçim sistemine yönelik müdahale hazırlığına karşı başlatılan “Savunma Yürüyüşü”nü hedef alan açıklamalarda bulundu.

BAROLARIN ANKARA’YA “SAVUNMA YÜRÜYÜŞÜ” BAŞLADI

CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu “Burası Hafta Sonu” programına konuk olan Feyzioğlu, “Bir kere 80 baro yürümüyor, 30 civarında baro yürüyor. Bu onların demokratik hakkı. Sorun gerçekten bu yürüyüş avukatların yargının sorunlarını çözmek için midir? Yoksa başka bir şey için midir? Çoklu baro kavramına karşıyız. 80 baromuz da karşı. Bir ilde birden fazla baro kurulmasına izin veren bir düzenlemeyi istemiyoruz. Yargının üçayağından biri olan barolar için yanlış buluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanına da anlattım” ifadelerini kullandı.

Avukatlardan yanıt: #MetinFeyzioğluBeniTemsilEtmiyor

Feyzioğlu’nun bu sözlerinin ardından avukatlar, sosyal medyada “#MetinFeyzioğluBeniTemsilEtmiyor” etiketiyle paylaşımlarda bulundu.

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu da Twitter hesabında yaptığı paylaşımda “Metin Feyzioğlu’nun bugünkü beyanları, onu bütün açıklığı ile anlamak için yeterlidir: Feyzioğlu artık bir avukatlık sorunudur. Konuştuğumuz yasa teklifinin yazıcısıdır, katibidir, fikir babasıdır” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org