İdlip’te zırhlı ambulans saldırısında yaralanan bir asker yaşamını yitirdi

Milli Savunma Bakanlığı, İdlip’te 5 Haziran’da cihatçıların zırhlı ambulansa yönelik saldırısında yaralanan bir askerin, 12 Haziran’da yaşamını yitirdiğini duyurdu

İdlip’te zırhlı ambulans saldırısında yaralanan bir asker yaşamını yitirdi

Suriye’nin İdlip vilayetinde TSK’ye ait zırhlı ambulans aracına 5 Haziran’da yapılan saldırı neticesinde bir askerin yaşamını yitirmiş, iki asker de yaralanmıştı.

İDLİP’TE TSK’YE BİR SALDIRI DAHA: BİR ASKER YAŞAMINI YİTİRDİ, İKİ ASKER YARALANDI

Milli Savunma Bakanlığı, yaralanan askerlerden birinin dün (12 Haziran) yaşamını yitirdiğini duyurdu.

İdlip’te 64. kayıp

Son kayıpla birlikte şubat ayından bu yana İdlip’te yaşamını yitiren askerlerin sayısı 64’e yükselmiş oldu.

İdlip’teki kayıpların büyük kısmı Suriye ordusu/Rusya ile yaşanan çatışmalarda gerçekleşmiş olsa da TSK birlikleri, 5 Mart’ta Türkiye ve Rusya arasında sağlanan Moskova Mutabakatı’nın ardından M4 otoyolu üzerinde başlayan ortak devriyeler nedeniyle El-Kaideci gruplar tarafından da hedef alınıyor.

19 Mart’ta El-Kaide bağlantılı Hurras ed-Din’in, TSK konvoyuna yönelik saldırısı sonucunda iki asker yaşamını yitirmiş, bir asker de yaralanmıştı.

SAVAŞ BOYUT DEĞİŞTİRİYOR: İDLİP’TE CİHATÇILARIN SALDIRISI SONUCU İKİ ASKER YAŞAMINI YİTİRDİ

24 Mart’ta TSK konvoyunun İdlip’in güneyindeki Sfuhun köyünden geçişi sırasında militanların yola döşediği mayının patladığı ve iki Türk askerinin yaralandığı bildirildi. Olayı, Rusya Savunma Bakanlığı duyururken, konuya ilişkin Milli Savunma Bakanlı tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

RUSYA AÇIKLADI: İDLİP’TE TSK KONVOYU HEDEF ALINDI, İKİ ASKER YARALANDI

13 Nisan’da ise Rus askeri polisi ve TSK’nin M4 otoyolu üzerindeki ortak devriyesi öncesi HTŞ yanlıları yolu kesmiş, bunun üzerine Türk kolluk kuvvetleri kitleyi dağıtmaya çalışmıştı. HTŞ yanlıları da taş atarak karşılık vermişti.

İDLİP’TE TANSİYON YÜKSELİYOR: HTŞ YANLILARI M4 OTOYOLUNU KESTİ, TÜRK KOLLUK KUVVETLERİ MÜDAHALE ETTİ

İdlip’te 13-19 Nisan tarihlerinde de cihatçı gruplar arasında gerilimin tırmanmasından TSK’nin bölgeye yığınak yapmasına, HTŞ komutanlarının hedef alındığı suikastlardan Suriye ordusunun cihatçı grupların mevzilerine yönelik top atışlarına kadar bir dizi sıcak gelişme yaşanmıştı.

İDLİP KAZANI KAYNIYOR: TSK SEVKIYATLARI, CİHATÇILAR ARASI GERİLİM, SUİKASTLAR…

26 Nisan’da İdlip’te M4 otoyolu üzerinde Türk-Rus ortak devriyesine karşı çıkan HTŞ yanlılarına yönelik jandarma müdahalesi sonrası TSK ile HTŞ militanları arasında çatışma yaşanmıştı.

İDLİP’TE DEVRİYE GERGİNLİĞİ BÜYÜYOR: HTŞ YANLILARININ PROTESTOSUNDA İKİ KİŞİ ÖLDÜ, TSK İLE MİLİTANLAR ÇATIŞTI

27 Mayıs’ta Cisr eş-Şuğur kırsalındaki El-Gassaniye yakınlarında TSK konvoyuna yönelik saldırı sonucu bir asker yaşamını yitirmişti.

İDLİP’TE TSK KONVOYUNA SALDIRI: BİR ASKER YAŞAMINI YİTİRDİ

5 Haziran’da ise Milli Savunma Bakanlığı, İdlip’te zırhlı ambulans aracına yapılan saldırı neticesinde bir askerin yaşamını yitirdiğini, iki askerin de yaralandığını duyurmuştu. Yaralı askerlerden biri ise 12 Haziran’da yaşamını yitirdi.

İDLİP’TE TSK’YE BİR SALDIRI DAHA: BİR ASKER YAŞAMINI YİTİRDİ, İKİ ASKER YARALANDI

Milli Savunma Bakanlığı, İdlip’te 26 Nisan’da cihatçıların saldırısında yaralanan bir askerin, 7 Haziran’da yaşam��nı yitirdiğini açıklamıştı.

İDLİP’TE TSK İLE CİHATÇILAR ARASINDAKİ ÇATIŞMADA YARALANAN ASKER YAŞAMINI YİTİRDİ

Sendika.Org