İdlip’te TSK’ye bir saldırı daha: Bir asker yaşamını yitirdi, iki asker yaralandı

Milli Savunma Bakanlığı, İdlip'te zırhlı ambulans aracına yapılan saldırı neticesinde bir askerin yaşamını yitirdiğini, iki askerin de yaralandığını duyurdu

İdlip’te TSK’ye bir saldırı daha: Bir asker yaşamını yitirdi, iki asker yaralandı

Londra merkezli, muhalif Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), İdlip’e bağlı Sarmin yakınlarında TSK’ye yönelik saldırı sonucu en az bir askerin yaşamını yitirdiğini, bir askerin de yaralandığını öne sürdü.

Muhaliflere yakın sosyal medya hesaplarında ise Sarmin yakınlarındaki TSK gözlem noktasının hedef alındığı ile İdlip-Sarmin yolunda iki askere suikast düzenlendiği iddiaları yer alıyor.

Ayrıca yaralı tahliyesi için TSK’ye ait bir helikopterin bölgeye intikal ettiği bildirildi.

MSB: Zırhlı ambulans aracına saldırı yapıldı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ise saldırıya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “İdlib’de 05 Haziran 2020 tarihinde, zırhlı ambulans aracına yapılan saldırı neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler ateş destek vasıtalarımızla derhal ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiştir” ifadelerini kullandı.

10 günde ikinci saldırı

Bugünkü saldırıyla birlikte İdlip’teki TSK birlikleri son 10 günde ikinci defa hedef alınmış oldu. 27 Mayıs’ta Cisr eş-Şuğur kırsalındaki El-Gassaniye yakınlarında TSK konvoyuna yönelik saldırı sonucu bir asker yaşamını yitirmişti.

İDLİP’TE TSK KONVOYUNA SALDIRI: BİR ASKER YAŞAMINI YİTİRDİ

Öte yandan şubat ayından bu yana İdlip’te yaşamını yitiren askerlerin sayısı 62’ye yükseldi.

Sendika.Org