Tüm Köy Sen: “Espiye ormanlarını kimler, neden kesiyor?”

Tüm Üretici Köylüler Sendikası (Tüm Köy Sen) Giresun Temsilcisi Orhan Kara, Giresun’un Espiye ilçesinde orman kesiminin yapıldığını belirterek, “Ormanlar hem geçim kaynağı olarak hem de ekolojik denge için önemli. Korunması gereken ormanlar kesiliyor” dedi

Tüm Köy Sen: “Espiye ormanlarını kimler, neden kesiyor?”

Tüm Üretici Köylüler Sendikası (Tüm Köy Sen), Espiye ilçesinde yaşayan üyelerinden gelen bilgi üzerine Espiye Orman Müdürlüğü’ne bilgi edinme yasası gereği yazı gönderip bilgi istedikleri belirtildi.

Tüm Köy Sen Giresun Temsilcisi Orhan Kara tarafından yapılan açıklamada, “Espiye’de ne oluyor? Bu ormanlar neden kesiliyor? Ormanların yok edilmesinin sonuçları kimsenin umurunda değil mi? Böyle bir zarar verilirken ilçeyi yönetenler, ormandan sorumlu olanlar ne yapıyor?” diye soruldu.

“Bunun adı, katliamdır”

Türkiye’de ormanların kesilerek, yakılarak yok edildiği belirten Kara, “Maden, taşocağı, HES, turizm gerekçeleriyle ormanlar yok ediliyor. Yetmiyor, Espiye’de olduğu gibi ticari kazanç için de kesimler artmaya başladı. Ormanlar yaşam kaynağımız. Korunması gereken en önemli alanlardır. Betonlaşmanın hızlandığı bu dönemde ormanlar oksijen kaynağımız; hava kirliliğine karşı güvencemiz. Bu gerçekler varken orman kesimine göz yumulması, izin verilmesi, kabul edilemez. Espiye’deki orman kesimi durdurulmalı, kesenler hakkında soruşturma açılmalı. Sorumlular yargılanmalıdır.” dedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur