Sevda Noyan ve Ülke TV yöneticileri hakkında suç duyurusu

HDP Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Sevda Noyan'ın Ülke TV'de söylediği sözlerden dolayı, Noyan ve Ülke TV yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu

Sevda Noyan ve Ülke TV yöneticileri hakkında suç duyurusu

Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu “Arafta Sorular” isimli programa katılan Sevda Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı. Yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Bizim aile 50 kişiyi götürür. Biz bu konuda çok donanımlıyız. Biz liderimizin yanındayız. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hala sitede var üç beş (kişi)… “ ifadeleriyle komşuları hakkında ölüm tehditlerinde bulundu.

Noyan’ın tehditleri ile ilgili açıklama yapan HDP Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu, Noyan ve Ülke TV yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi. Suç duyurusunda Noyan’ın sözleri ile halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiği belirtildi. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin ilgili hükümlerine dikkat çekilen başvuruda, söz konusu açıklamaların “düşünce ve ifade özgürlüğü” kapsamında değerlendirilemeyeceği ifade edildi. Başvuruda Noyan ve kanal yöneticilerinin TCK 216 ve 218’inci maddeleri gereğince cezalandırılmaları istendi.

Kayıp silahların hikayesi bir cinayetle başlıyor: Sevda Noyan bu cesareti kimden alıyor?

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur