Senin annen HDP’li Dilgeş, bu bayramı hapiste geçireceksin!

Gözaltındaki annesi Gönül Aslan ile birlikte eve gitmek için sabah saatlerine kadar Diyarbakır Adliyesi’nde bekleyen 3 yaşındaki Dilgeş, tutuklama kararının ardından annesiyle birlikte hapishaneye konuldu

Senin annen HDP’li Dilgeş, bu bayramı hapiste geçireceksin!

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir soruşturma kapsamında gözaltına alınanlar arasında bulunan Bağlar Belediyesi Meclis üyesi Gönül Aslan, 11 kişi ile birlikte “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı.

Gözaltındaki annesi Gönül Aslan ile birlikte eve gitmek için sabah saatlerine kadar Diyarbakır Adliyesi’nde bekleyen 3 yaşındaki Dilgeş, tutuklama kararının ardından annesiyle birlikte hapishaneye konuldu.

Dilgeş “eve gidelim” dedi ama…

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Rosa Kadın Derneği hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Aslan, 23 Mayıs günü öğleden sonra saat 15.00’da adliyeye sevk edildi. Aslan, tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Aslan’ın ifade işlemlerinin iftardan sonraya bırakılması üzerine 3 yaşındaki oğlu Dilgeş saat 20.00’da adliyeye geldi.

Sabah saat 5.00’a kadar bekleyen Dilgeş’in tek isteği annesiyle birlikte eve gitmekti. Ancak, Dilgeş’in bu isteği gerçekleşmedi. Dilgeş’in annesi Rosa Kadın Derneği üyesi olması ve HDP’nin düzenlediği eylem ve etkinliklere katılması gerekçeleriyle tutuklandı. Dilgeş de annesiyle birlikte Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ne götürüldü.

Eşi yurt dışında olan 3 çocuk annesi Aslan’ın bir çocuğunun böbrek hastalığı bulunduğu öğrenildi.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Dilgeş’in olduğu videonun görüntüsünü sosyal medya hesabında paylaştı. Beştaş, “3 buçuk yaşındaki Dilgeş bizimle beraber adliyede bekliyor” ifadeleriyle birlikte paylaştığı görüntüde Dilgeş’in “Eve gidelim” dediği görülüyor.

Sendika.Org