İstanbul Eczacı Odası: 30 eczacı ve 40 çalışanın COVID-19 testi pozitif çıktı

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “İstanbul’da 30 eczacı ve 40 çalışanın COVID-19 testi pozitif çıktı. Türkiye’de 5 eczacı COVID-19’dan öldü” dedi

İstanbul Eczacı Odası: 30 eczacı ve 40 çalışanın COVID-19 testi pozitif çıktı

İstanbul’da koronavirüse (COVID-19) yakalanan eczacılara ilişkin konuşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “İstanbul’da 30 eczacı ve 40 çalışanın COVID-19 testi pozitif çıktı. Türkiye’de 5 eczacı COVID-19’dan öldü” dedi.

İHA’ya konuşan Sarıalioğlu, konuya ilişkin şunları kaydetti:

Bize müracaat eden 30 civarı meslektaşımız ve 40’a yakın çalışanımızda COVID-19 tanısı pozitif çıktı. Maalesef Türkiye’de 5 meslektaşımız bu süreçte hayatını kaybetti. Bir de eczane çalışanımız kaybettik. İlk olarak Beyoğlu’nda bir eczanede hem eczacımızda hem de çalışanında pozitif çıktı. İkisi de vefat ettiler. Şuan o eczane kapalı durumda. Varisleri henüz bir karar vermedi. Bir eczacıya korona virüs pozitif teşhisi konulduğunda 15 gün eczanesini kapatması gerekiyor. Bu anlamda İstanbul’da 10’a yakın eczanemizde 15 gün faaliyetlerine ara verme işlemi uygulandı. Şimdi hepsi açık durumda. Son 10 yılda İstanbul’da yaklaşık bin civarı eczane açıldı. Kapanan eczane sayımızda 200 civarındadır.

Sendika.Org