İFF’de bugün: “Almanya’ya hoş geldik?” ve “Azap”

15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali kapsamında “Almanya'ya hoş geldik?” ve “Azap” filmleri Türkiye’de ilk kez gösterildi, ardından yönetmenler Hatice Aşkın ve Özlem Sarıyıldız ile Sinan Uzun, Selinay Güneş ve Mevlüt Akçin’le yapılacak söyleşiler festivalin YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlandı

Bu yıl salgın nedeniyle “Evde kalamayanları gör” sloganıyla online düzenlenen 15. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin (İFF) 4 Mayıs Pazartesi programı kapsamında “Almanya’ya hoş geldik?” (Willkommen In Deutschland?) ve “Azap” (Torment) filmleri Türkiye’de ilk kez gösterildi.

“Almanya’ya hoş geldik?” filminin ardından yönetmenler Hatice Aşkın ve Özlem Sarıyıldız’la, “Azap” filminin gösteriminden sonra ise yönetmenler Sinan Uzun, Selinay Güneş ve Mevlüt Akçin’le söyleşiler, festivalin YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlandı.

Gün gün filmlerin gösterim programı için tıklayınız!

Festivalde gösterilecek filmler hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız! (Filmler sadece birer kez ve belirtilen saatlerde gösterilecektir.)

Festivalin 4 Mayıs programı kapsamında yönetmenler Selinay Güneş ve Mevlüt Akçin ile söyleşinin kaydını YouTube üzerinden izleyebilirsiniz:

İFF’nin 4 Mayıs programı şöyle:

“Almanya’ya hoş geldik?” (Willkommen In Deutschland?)

Yönetmen: Özlem Sarıyıldız

Dil: Türkçe/İngilizce ve Almanca altyazılı

Yapım yılı: 2018

Süre: 25’

Bu belgesel film; kadınlar tarafından, Ulamış’ta üretilen Karakılçık ekmeği ile doğal sabunu ve Sığacık’tan açılan tekne ile tutulan balıkları bizlerle buluşturur. Filmdeki her iki karakter de, kadın emeği ve gücünü bir kez daha bize gösterirken, kadının doğa ile buluşmasının, doğanın korunması ve kadim bilgilerin geleceğe taşınması adına ne kadar önemli olduğunu da vurgulamaktadır.

“Azap” (Torment)

Yönetmen: Sinan Uzun

Dil: Türkçe

Yapım yılı: 2019

Süre: 6’53’’

Hapisten yeni çıktığı anlaşılan zengin bir iş adamı evde garip sesler duyar, işaretler görür. Başta yaşadıklarını sanrı zanneden adam gecenin sonunda hiç beklemediği bir sonla karşılaşacaktır.

***

İFF’yi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

facebook.com/iscifilmlerifestivali

twitter.com/iscifilmfest

instagram.com/iscifilmleri

İFF’nin YouTube kanalına abone olmayı unutmayın: youtube.com/channel/UCNrrRyknHWUfzLxhEplOULQ

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur