Hava Harp Okulu’na yeni binaların ihalesini de Rönesans kaptı: Atatürk Havalimanı’nın yanı başında

Çiğdem Toker’in köşesinde paylaştığı bilgilere göre; Atatürk Havalimanı’na yakın mesafedeki Hava Harp Okulu’na yeni binalar yapımı için pazarlık usulü ihaleye çıkıldı. “1. etap” ifadesinden devamı geleceği anlaşılan ihaleyi havalimanı alanına hastane yapan Rönesans Holding aldı

Hava Harp Okulu’na yeni binaların ihalesini de Rönesans kaptı: Atatürk Havalimanı’nın yanı başında

Koronavirüs pandemisini rant politikalarına hız kazandırmak için bir fırsat gören Saray iktidarı, Kamu İhale Kanunu’nun pazarlık usulünü düzenleyen ve ihaleyi duyurmayı içermeyen 21. maddesi ile yaptığı ihalelere bir yenisini ekledi.

Çiğdem Toker’in köşesinde yer verdiği habere göre; İstanbul Yeşilköy’de Atatürk Havalimanı’na yakın mesafedeki Hava Harp Okulu için yeni binalar yapımı kararı alındı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı TOKİ, binaların “1. etap inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi” adını taşıyan ihale için 8 şirkete davet gönderiyor. Şirketler tanıdık: Rönesans Holding bünyesindeki REC Uluslararası, Limak İnşaat, Kalyon İnşaat, Özyazıcı İnşaat, Yıldızlar İnşaat, Pekintaş İnşaat, Can İnşaat, Gürtaş Yapı.

İhalede yaklaşık maliyetin 348 milyon 7 bin 222 TL 80 kuruş olarak belirlendi. En uygun teklifi 320 milyon TL ile hemen proje alanının yanındaki, kapatılan Atatürk Havalimanı’na ihalesiz olarak hastane yapan Rönesans Holding verdi.

Toker, ihale adındaki “1. etap” ibaresinden yeni etap ihalelerinin yapılacağının anlaşıldığını da paylaştığı bilgilere ekledi.

Yazının tamamını okumak için tıklayın!

Sendika.Org