Davutoğlu: Darbe tehdidini cumhurbaşkanına, 17-25 Aralık’ı Bahçeli��ye soracaksınız

Akit TV’ye katılan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, darbe tehdidi ile ilgili soruya “Bu soruyu cumhurbaşkanına soracaksınız” dedi, Bahçeli içinse “Ben yanına gittiğimde önüme 17-25 Aralık’ı koydu, saatini 17:25’e ayarlayıp Can Dündar ile poz verdi” hatırlatması yaptı

Davutoğlu: Darbe tehdidini cumhurbaşkanına, 17-25 Aralık’ı Bahçeli’ye soracaksınız

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Akit TV’de katıldığı programda gündeme ve AKP’den tasfiye sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bir darbe tehdidi olup olmadığı yönündeki soruya “Onu cumhurbaşkanına soracaksınız. Bu soruları bana bu kadar rahatlıkla sorduğunuza göre, ümit ederim cumhurbaşkanına da sorarsınız. Bir gün davet edin, bu açıklıkta sorabilirseniz, ben de yanıtını dinlemek isterim” karşılığını verdi.

Gelecek ve Deva partileri için “FETÖ” ithamında bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sözü getiren Davutoğlu, “Ben Bahçeli’ye koalisyon için gittiğimde önüme koyduğu ilk maddelerden birisi ‘17-25 Aralık’tan aklansınlar, sonra konuşalım’ olmuştu. Saatini 17:25’e ayarlayıp o saat önünde Can Dündar ile poz veren de Sayın Bahçeli’dir” dedi.

“Mehmet Dişli’nin tasfiyesi son gece engellendi”

Davutoğlu’nun programında dikkat çeken açıklamalarından biri 15 Temmuz öncesine ilişkin aktarımlarıydı.

2015 YAŞ’ına giderken MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın titiz bir çalışma ile liste sunduğunu, “FETÖ” mensuplarının tasfiyelerini iki kademeli yapma kararı aldıklarını, Mehmet Dişli’nin tasfiyesi konusunda Fidan’ın ve kendisinin ısrarcı olduklarını belirten Davutoğlu, “Ancak son gece kanaat değişti. Devlet şeyi ile… Girmek istemem detayına. Ama şu bilinsin ki ben FETÖ’ye karşı tek bir FETÖ mensubu kalmayınca kadar mücadele kararlığı gösterdim” dedi.

Şehir Üniversitesi gerilimi: “Beyninizle diliniz arasında bir ilişki var mı?”

Şehir Üniversitesi’ne ilişkin tartışmada ise gerginlik yaşandı. “Şehir Üniversitesi gibi bir üniversite 28 Şubat’ta kapatılamazdı. Bütün kitleler ayağa kalkardı” sözlerini başörtüsü yasağını sıradanlaştırma olarak yorumlayan Akit yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu bir anda bağırmaya başladı.

Bunun üzerine Davutoğlu, “Niye bağırıyorsun, niye sesini yükseltiyorsun Ali İhsan Bey. Siz soru soran bir gazetecisiniz, ben de cevap veren bir başbakan ve genel başkanım. Sesinizi yükseltmeden konuşacaksınız. Nezaket sınırlarını aşıyorsunuz. Beş kere açıklıyorum, Türkçe izah ediyorum, sükunetle dinleyin. Sizin beyninizle diliniz arasında sağlam bir ilişki var mı?” tepkisi gösterdi.

Davutoğlu, 28 Şubat’ta neden yeterince direnilemediğini soran Karahasanoğlu’na “Onu Doğu Perinçek’e destek verenlere soracaksınız” karşılığı verdi.

Sendika.Org