Antalya’nın Serik ilçesinde 15 sokak karantinaya alındı

Antalya’nın Serik ilçesinde COVID-19 tedbirleri kapsamında bir mahallede hayata geçirilen karantina uygulamasının alanı genişletildi

Antalya’nın Serik ilçesinde 15 sokak karantinaya alındı

Antalya’nın Serik İlçesinde COVID-19 testi pozitif çıkan 12 kişi ile yakın temasta bulunanların yaşadığı Merkez Mahallesi’nde, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla başlatılan karantina uygulamasının alanı 15 sokağa çıkarıldığı belirtildi. Polis ve zabıta ekiplerinin, saat 00.00 itibarıyla söz konusu sokaklara giriş ve çıkışlarını demir bariyerlerle kapattığı bildirildi.

Antalya’da karantina altında bulunan Zeytinköy’de söz kesimi törenine katıldıkları belirlenen iki kişiye yapılan testte COVID-19 tespit edildi. Testin pozitif çıkmasının ardından söz konusu iki kişiyle yakın temasta bulunduğu belirlenen 28 kişiye daha Serik Devlet Hastanesi’nde test yapıldı. 10 kişide testinin pozitif çıkmasının ardından koronavirüs testi pozitif olan hasta sayısı 12’ye yükseldiği belirtildi.

Öte yandan, test sonucu pozitif çıkanların Serik Devlet Hastanesi’nde tedavileri sürüyor. Test sonucu henüz netleşmeyen 7 kişi ise gözetim altında tutuluyor.

Kaynak: antalyasokaklari.com