AKP’den milletvekili transferini engelleme hamlesi: “MHP’yle çalışma yürütüyoruz”

Devlet Bahçeli’nin yeni partilerin erken seçime girememesi için teklif ettiği "Seçim ve siyasi partiler kanununu değiştirelim" teklifine AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’dan olumlu yanıt geldi. Daha önce AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Bizim bu konularda bir hazırlığımız yok” demişti

AKP’den milletvekili transferini engelleme hamlesi: “MHP’yle çalışma yürütüyoruz”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başka partilere milletvekili transferinin önüne geçilmesi için Siyasi Partiler Kanunu’nda değişiklik yapılması çağrısına AKP’den destek geldi.

BAHÇELİ’DEN DEVA VE GELECEK PARTİLERİNİN MECLİS’E GİRİŞİNİ ÖNLEMEK ADINA 6 MADDELİK YASA DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİ

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Halkın tayin milletvekillerinin temsil ettiği siyasi iradenin çeşitli oyunlarla ahlaka, demokrasiye aykırı şekilde değiştirilmesine, pazara çıkartılmasına imkan vermeyecek bir hukuki çalışmayı MHP ile birlikte yürütmekteyiz. Tekemmül ettiğinde diğer partiler ve kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

Bostancı’nın konuya ilişkin diğer paylaşımları şöyle:

Siyasi rekabet, partilerin kurallar dahilinde ancak ülkenin üst çıkarlarını asla gözden çıkartmaksızın mücadelesi elbette olacak. Fakat unutmayalım: herkes gücünü ve meşruiyetini halkın iradesine borçludur. Kimse kendisini bu iradeyi keyfince değiştirecek yetkide göremez.

Yakın dönem siyasette parti değiştiren milletvekilleri olmuştur. Ancak kendi karar ve iradesiyle bir partiye gidip orada kalan ile ‘oyuncul’ bir tarzda ‘hülle’ için davranan asla aynı kategoride değildir.

Daha önce Habertürk Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’ya konuşan AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Bizim bu konularda bir hazırlığımız yok…” demişti.

AKP, BAHÇELİ’NİN VEKİL TRANSFERİNİ YASAKLAMA ÖNERİSİNE KAPIYI KAPADI: “BİR HAZIRLIĞIMIZ YOK”

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur