Afrin’de COVID-19 vakaları: En az 14 polis pozitif, çok sayıda asker ve polis de test için Hatay’a gönderildi

TSK ve cihatçı grupların kontrolündeki Afrin’de bulunan asker ve polisler arasında COVID-19’a rastlandığı ve pozitif vakaların Hatay Bölge Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi. Öte yandan çok sayıda asker ve polis de test için Afrin’den Hatay’a gönderildi

Afrin’de COVID-19 vakaları: En az 14 polis pozitif, çok sayıda asker ve polis de test için Hatay’a gönderildi

TSK ve cihatçı grupların kontrolündeki Afrin’de asker ve polisler arasında koronavirüse (COVID-19) rastlandığı ve en az 14 pozitif vakanın Hatay Bölge Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Hatay, Tayyip Erdoğan’ın dün (4 Mayıs) açıkladığı “normalleşme planı”nda şehirlerarası giriş-çıkış sınırlandırmasının kaldırıldığı 7 kent arasında yer almıştı.

Sendika.Org’a konuşan Hatay Bölge Hastanesi’nde görevli bir sağlık çalışanı, dün (4 Mayıs) Afrin’de bulunan en az 25 polise test yapıldığını ve bunlardan pozitif çıkan 14’ünün hastanede tedavi altına alındığını söyledi.

“COVID-19 servisleri kapatılmıştı”

300 asker ve 250 polisin daha test için Afrin’den Hatay’a gönderildiğini belirten sağlık çalışanı “COVID-19 servisleri kapatılmıştı. Ancak dün itibariyle yeniden açtık. Bugün de 300 polis ve 250 askerin daha test için hastaneye getirileceği söylenerek hazırlık yapmamız istendi” ifadelerini kullandı.

Sendika.Org/Hatay