Salgın günlerinde üniversitelilerden yeni bir dergi: Bi Mevzu

Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencileri tarafından çıkarılan kültür, sanat, edebiyat dergisi Bi Mevzu, salgın koşullarından dolayı online olarak yayın hayatına başladı

Salgın günlerinde üniversitelilerden yeni bir dergi: Bi Mevzu

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Edebiyat Topluluğu’nun hazırladığı Bi Mevzu kültür, sanat, edebiyat dergisi, koronavirüs salgını koşullarından dolayı online olarak yayın hayatına başladı.

Üniversiteden sokağa seslenen ve “Anlatılan senin hikâyendir” sloganıyla yola çıkan Bi Mevzu, edebiyatı topluma kapatanlara ve popüler kültüre karşı kolektif emeğin ürünü olarak ortaya çıkarttıkları kültürü, sanatı memleketin her köşesine taşımayı hedefliyor.

Derginin ilk sayısına Müfit Can Saçıntı ve Ali Lidar söyleşileri ile Ataol Behramoğlu, Şükrü Erbaş, Levent Üzümcü ve Cansu Fırıncı da yazılarıyla destek oldu.

Ayrıca bütün okurlarına herkesin yazabileceği, çizebileceği bir alan sunan Bi Mevzu dergisi cinsiyetçi, gerici ve ırkçı içeriğe sahip olmayan bütün yazıları kabul ediyor.

Bi Mevzu, salgın süreciyle birlikte yalnızlaşmaya itilen üniversitelilere tüketmenin, yozlaşmanın karşısında kültürü, kolektif bir emeğin ürünü olarak üniversiteden doğru üretmeyi vaat ediyor.

Derginin ilk sayısına ulaşmak için buraya tıklayın!

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur