Diyanet’ten zekât fetvası: Bağışı kendine isteyen ve belediye hesaplarını bloke eden Saray’ın adıyla…

Din İşleri Yüksek Kurulu imzasıyla yapılan açıklamada geçen “Bu çerçevede zekâtların bugünlerde ulusal düzeyde başlatılan dayanışma kampanyaları vasıtasıyla toplanıp hak sahiplerine ulaştırılması da caizdir” ifadesi özellikle dikkat çekti

Diyanet’ten zekât fetvası: Bağışı kendine isteyen ve belediye hesaplarını bloke eden Saray’ın adıyla…

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu, COVID-19 salgını sebebiyle ilan edilen dayanışma kampanyalarına zekât ile katkıda bulunma konusunda açıklama yaptı.

Tayyip Erdoğan’ın ulusal düzeyde bir kampanya başlatması ve İçişleri Bakanlığı’nın daha önce kampanya başlatan CHP’li belediyelerin hesaplarına bloke koydurmasının hemen ardından gelen açıklamanın “vatandaşlardan gelen sorular üzerine” yapıldığı öne sürüldü.

Açıklamada geçen “Bu çerçevede zekâtların bugünlerde ulusal düzeyde başlatılan dayanışma kampanyaları vasıtasıyla toplanıp hak sahiplerine ulaştırılması da caizdir” ifadesi özellikle dikkat çekti.

Çünkü bu ifade İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri’nin çok önce başlayan ve büyük ilgi göre kampanyaları gibi yerel düzeyde kampanyaları dışta bırakıyor.

Sendika.Org