Yeniçağ yazarı Murat Ağırel adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Yeniçağ yazarı Murat Ağırel adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın “Libya’da hayatını kaybeden MİT mensupları” başlıklı haber nedeniyle tutuklanmasının ardından, bugün ifadeye çağrılan Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel de tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Saat 22.50 itibarıyla sorgusuna başlanan Ağırel, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kararın ardından Yeniçağ’a konuşan Ağırel’in avukatı “Savunmamı haklı bulundu. Savcılığın tutuklama tedbirinin çok ağır olduğu, bir tweetle ifşa amacı olmadan bu işin yapıldığına kanaat getirdi hakim bey bu nedenle de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi” ifadelerini kullandı.

ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ BARIŞ PEHLİVAN TUTUKLANDI

Murat Ağırel’e de “istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek” suçu yöneltildi.

Ağırel, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrıldığını Twitter’dan duyurmuş, “Cumhuriyet Başsavcı Vekili aradı. Şüpheli sıfatı ile saat 14:30 da ifade vermeye gideceğim” ifadelerini kullanmıştı.

Yeniçağ gazetesinin “Libya’da şehit olan askerlerin sessiz sedasız gömüldüğüne” ilişkin haber yapmasının ardından Yeniçağ Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak’ın ve Yeniçağ yazarı Murat Ağırel’in Twitter ve mail hesapları çalınmıştı.

Sendika.Org