Yeniçağ Genel Yayın Yönetmeni işten çıkarıldı: “Operasyonun bir ayağı da içerideymiş”

Libya'da hayatını kaybeden MİT görevlisinin cenazesi haberiyle ilgili başlatılan operasyon sonrası 6 gazeteci tutuklandı. Haberi yayımlayan Yeniçağ gazetesinin, Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak ise yönetim tarafından işten çıkarıldı. Çolak hakkında henüz bir soruşturma kamuoyuna yansımazken Çolak, "Operasyonun bir ayağı da içerideymiş, göremedik!" ifadelerini kullandı

Yeniçağ Genel Yayın Yönetmeni işten çıkarıldı: “Operasyonun bir ayağı da içerideymiş”

Libya’da hayatını kaybeden MİT görevlisinin cenazesi haberiyle ilgili başlatılan operasyon sonrası OdaTV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Odatv muhabiri Hülya Kılınç, Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, Yeni Yaşam gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser ve Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Çelik tutuklanmıştı.

Yeniçağ İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak hakkında henüz bir soruşturma kamuoyuna yansımazken, Çolak gazete yönetimi tarafından işten çıkarıldı. Yeniçağ’daki genel yayın yönetmenliği ve yazarlık görevlerine mazeret gösterilmeksizin son verildiği belirten Çolak, “Operasyonun bir ayağı da içerideymiş, göremedik!” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Çolak, Yeniçağ uzantılı kişisel mail hesabının şifresi değiştirilerek incelendiğinin ve kıdem tazminatının da asgari ücret üzerinden verilmeye çalışıldığını belirtti.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur