O demir kapıları hep beraber kıracağız!

"Çalıştıkları kurumlara veya politik tutumlarına bakmaksızın, cezaevindeki tüm gazeteciler için o demir kapıları hep beraber kıracağız! Unutmayın, gazetecileri tutuklamakla gerçeklerin halka ulaşmasına engel olamazsınız"

O demir kapıları hep beraber kıracağız!

Savaşın yıkıcı sonuçları ve Yunanistan sınırındaki mülteci krizi karşısında halkın gerçeklere ulaşmasını istemeyen iktidar gazeteciler üzerindeki baskılarını yeniden tırmandırdı ve 8 gazeteci daha tutuklandı.

Tutuklu gazeteciler sorununa dikkat çekmek ve gazeteciler üzerindeki baskılara karşı koymak için bir grup gazeteci “Haberin var mı?” adı altında yeni bir inisiyatif kurdu.

Bugün bir sosyal medya kampanyasıyla yola çıkan inisiyatif kamuoyuna şöyle sesleniyor:

Haberin var mı?

Oda Tv’den Barış Terkoğlu, Hülya Kılınç, Barış Pehlivan, Yeni Yaşam’dan Mehmet Ferhat Çelik, Aydın Keser, Yeniçağ’dan Murat Ağırel, Yakındoğu haber sitesinden Alptekin Dursunoğlu, Rudaw medyadan Rawin Sterk tutuklandı.

Haberin var mı?

Cezaevlerindeki onlarca gazeteciye 8 gazeteci daha katıldı.

Demir kapı, kör pencere… Gazetecilerin üzerine kapandı yine.

Haberin var mı?

Çalıştıkları kurumlara veya politik tutumlarına bakmaksızın, cezaevindeki tüm gazeteciler için o demir kapıları hep beraber kıracağız! Unutmayın, gazetecileri tutuklamakla gerçeklerin halka ulaşmasına engel olamazsınız.

Sadakatimiz sadece gerçeğe ve temeli o gerçeği halka ulaştırmak olan mesleğimizdedir. Kimseye biat etmeyeceğiz, susmayacağız. Halkın gerçekleri öğrenme hakkı için gazetecilik yapmaya devam edeceğiz.

Haberin var mı? Memleketin dağlarına yine bahar gelecek!

* Kampanya başladıktan kısa süre sonra, son dönemde tutuklanan 8 gazeteci arasında yer alan Alptekin Dursunoğlu hakkında tahliye kararı verildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur