MEB’den, Menderes’in idam görüntülerinin öğrencilere izletilmesiyle ilgili soruşturma

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle uygulamaya geçirilen uzaktan eğitim sisteminde, ders aralarında çocuklara Adnan Menderes'in idamının izletilmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı

MEB’den, Menderes’in idam görüntülerinin öğrencilere izletilmesiyle ilgili soruşturma

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Covid-19 salgını nedeniyle uygulamaya geçirilen uzaktan eğitimin ilk gününde EBA TV üzerinden ortaokul öğrencilerine, Adnan Menderes’in idam sehpasına götürülmesi ve idamına ilişkin görüntülerinden oluşan animasyon izletilmesiyle ilgili soruşturma başlattı.

UZAKTAN EĞİTİMDE ÖĞRENCİLERE MENDERES’İN İDAMINI İZLETTİLER

DHA’nın haberine göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz” dedi.

Bakan Selçuk, animasyonun hazırlanmasında ve yayınlanmasında sorumluluğu olan görevliler hakkında soruşturma başlatılması talimatını verdi ve içeriklerin hazırlatılmasında sorumluluğu bulunanlarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ayrıca uzaktan eğitim ders içeriklerinin kontrol sürecinde bundan sonra da daha hassas inceleme yapılması yönünde tedbirler alındığı kaydedildi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur