#Koronavirüs: Türkiye’de ikinci vaka, UEFA maçları iptal, Bulgaristan’da OHAL…

Türkiye’de ikinci vakanın göründüğü Koronavirüs hastalığına yönelik küresel önlemler devam ediyor. Gelecek hafta oynanması planlanan Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları UEFA tarafından ertelendi, Bulgaristan’da 13 Nisan’a kadar OHAL ilan edildi

#Koronavirüs: Türkiye’de ikinci vaka, UEFA maçları iptal, Bulgaristan’da OHAL…

Küresel çapta kriz haline gelen ve DSÖ tarafından pandemi olarak ilan edilen Koronavirüsü hastalığı kapsamında küresel önlemler devam ediyor.  Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 135 bine yaklaştı.

Covid-19 görülen ülkelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği “Worldometer” internet sitesi, dünya genelinde yeni tip koronavirüs vaka sayısını 134 bin 918 olarak güncelledi.

Harita: AA

Türkiye’de ikinci vaka

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de ikinci koronavirüs vakasının olduğunu açıkladı. Twitter’da açıklama yapan Bakan Koca, “Dün sonuçlanan test, üzücü bir öngörüyü doğruladı. Bir hastamız daha var. İlk hastamızın, tanı konur konmaz takibe alınan çevresindendir. Virüsün olası yayılımını bu sınırlar içinde tutabilmek için gerekli tedbirlere başvurduk. Sorunun üstesinden birlikte geleceğiz” dedi.

Bulgaristan’a OHAL

Bulgaristan parlamentosunda oy birliği ile alınan kararla ülkedeki koronavirüs salgını nedeniyle 13 Nisan’a kadar olağanüstü hal ilan edildi.

UEFA maçları erteledi

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) önümüzdeki hafta karşılaşmanın yapılması beklenen Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde eleme maçları koronavirüs sebebiyle ertelendiğini açıkladı. 20 Mart tarihinde yap��lacak olan kura çekimlerin de ertelendiği bildirildi.

Sendika.Org

 

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur