HDP’li Gergerlioğlu hakkında koronavirüs soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında Sincan hapishanesinde bir mahpusta koronavirüs çıktığı yönündeki paylaşımı gerekçesiyle soruşturma başlattı

HDP’li Gergerlioğlu hakkında koronavirüs soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sincan hapishanesinde koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan mahpus olduğu yönünde paylaşım yapan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında soruşturma başlattı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Gergerlioğlu hakkında, “halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak” suçundan soruşturma açıldı.

Gergerlioğlu’nun paylaşımına ilişkin açıklama yapan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da kronik rahatsızlığı nedeniyle bir mahpusun 22 Mart’ta Ankara Şehir Hastanesi’ne sevk edildiğini, gerekli test ve tetkiklerinin yaptırıldığını belirterek “Yazılı basın yayın kuruluşları ve sosyal medyada yer alan paylaşım ve iddialar asılsızdır” dedi.

Savcılık gerçeği örtme telaşında” diyen HDP’li Gergerlioğlu, bir revir görevlisinin daha pozitif çıktığını, dört kişide de koronavirüs belirtileri olduğunu yazdı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur