Ege Üniversitesinde görev yapan profesör “çok borcum var” diyerek yaşamına son verdi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, görevli Prof. Dr. Sadık Akşit, 8 katlı poliklinik binasının çatı katından atlayarak intihar etti

Ege Üniversitesinde görev yapan profesör “çok borcum var” diyerek yaşamına son verdi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli Prof. Dr. Sadık Akşit, İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan 8 katlı binanın çatısından atlayarak canına kıydı. Görgü tanıkları, doktorun intihar öncesi keşif yaptığını ileri sürüldü. Ayrıca Prof. Dr. Sadık Akşit’in intihar öncesi gözlüğünü ve kişisel eşyalarını odasında bulunan masaya bıraktığı, masanın üzerinde ise ‘Yüklü miktarda kredi çektim, ödeyemiyorum’ yazılı not kağıdı bulunduğu iddia edildi.

Olay, akşam saatlerinde meydana geldi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sadık Akşit, hastane içerisinde bulunan 8 katlı poliklinik binasının çatısına çıkarak, binanın çatısından kendisini boşluğa bıraktı. Durumu gören hastane personelleri ve vatandaşlar Akşit’in yanına koşarak yardım etmek isteseler de Akşit’in olay yerinde yaşamını yitirdiği belirlendi.

“Çok borcum var” notu

DHA’nın haberine göre, Birkaç ay önce emeklilik dilekçesi verdiği öğrenilen Prof. Dr. Sadık Akşit, görgü tanıklarının iddiasına göre intihar öncesi keşif yaptı. Hastanede görevli bir doktorun, intihar öncesi Akşit ile karşılaştığı ve Akşit’in çatıya çıkmadan önce bina önünde bulunan zemine baktığını, normal şartlarda sakin olan doktorun ise gergin tavırlar içerisinde bulunduğunu söylediği öğrenildi. Ayrıca Akşit’in intihar öncesi gözlüğünü ve kişisel eşyalarını odasında bulunan masaya bıraktığı, masanın üzerinde ise “Yüklü miktarda kredi çektim, ödeyemiyorum” yazılı not kağıdı bulunduğu iddia edildi.

Sendika.Org