AKP, İBB’ye iş yaptırmamakta kararlı: Halk Ekmek ve Şehir Tiyatroları teklifleri reddedildi

CHP Grubu tarafından İBB Meclisi'ne sunulan yeni Halk Ekmek büfeleri ve Şehir Tiyatroları'na yeni kadro açılması teklifleri AKP-MHP oylarıyla reddedildi

AKP, İBB’ye iş yaptırmamakta kararlı: Halk Ekmek ve Şehir Tiyatroları teklifleri reddedildi

İBB Meclisi’nin önceki günkü toplantısında şehir genelindeki Halk Ekmek büfelerinin biten kira sözleşmelerinin uzatılması ve yeni büfelerin açılması ve Şehir Tiyatroları’na yeni kadro açılmasına ilişkin talepler görüşüldü. Meclise getirilen teklifler AKP-MHP oylarıyla reddedildi.

Yeni büfe teklifi reddildi

Teklifte, belediye hüküm ve tasarrufu altında bulunan yerlere halk ekmek büfesi konulması ve işletilmesi işinin 3 yıl süreliğine belediye iştiraki İstanbul Halk Ekmek A.Ş’ye verilmesi istendi. AKP’li meclis üyelerinin çoğunlukta olduğu komisyon teklife ilişkin sadece mevcut büfelerin kira sözleşmesinin uzatılması yönünde görüş verdi.

Yapılan oylamada söz alan CHP’li meclis üyesi Ülkü Sakalar, halk ekmek büfelerinin yaygınlaştırılmasına ilişkin teklifin karşılanmadığını belirterek aykırı teklif sundu. Yapılan oylamada AKP’li ve MHP’li meclis üyeleri ret oyu kullandı.

Şehir Tiyatroları teklifi de reddedildi

İBB Şehir Tiyatroları’na boş kadro bulunmasına rağmen yeni sanatçı alınmasına ilişkin teklif de AKP ve MHP grubu tarafından reddedildi. AKP ve MHP grubu ret kararlarında gerekçe belirtmedi.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur