TSK noktası Rus ve Suriye bombardımanına hedef oldu: Yine can kaybı iddiası

Suriyeli muhaliflere yakın medya kanalları tarafından dile getirilen iddiaya göre İdlip’in güneyinde yer alan Kensafra kasabasındaki hava saldırılarında bazı zırhlı araçlar tahrip olurken 10’un üzerinde de can kaybı yaşandı

TSK noktası Rus ve Suriye bombardımanına hedef oldu: Yine can kaybı iddiası

İdlip’te bugün (24 Şubat) öğleden sonra Rusya ve Suriye hava kuvvetlerinin bombardımanında TSK güçlerinin de hedef alındığı ve Türk askerleri arasında ölü ve yaralıların olduğu iddia edildi.

Suriyeli muhaliflere yakın medya kanalları tarafından dile getirilen iddiaya göre, İdlip’in güneyinde yer alan Kensafra kasabasındaki hava saldırılarında bazı zırhlı araçlar tahrip olurken 10’un üzerinde de can kaybı yaşandı.

Resmi kaynaklar bir açıklama yapmadığı için bilgi kirliliği yaşanıyor. Kimi kaynaklar da Türk askerleri ve cihatçılardan oluşan toplam 12 can kaybı yaşandığını iddia ediyor.

Cihatçılara yakın gazeteci Muhammed Raşit, TSK noktasının Kensafra’da hedef alındığını ve saldırı sonrasında yanan zırhlı araçlar gözlendiğini kaydetti.

Muhalif, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) ise 10 askerin öldüğünü belirtiyor:

Sky New Arabia ise 5 askerin öldüğünü yazdı:

19.30 itibariyle Milli Savunma Bakanlığı’ndan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmamıştı.

Bir kez daha Neyrab zorlaması

Öte yandan İdlip’in bir başka bölgesinde M4 ve M5 otoyollarının kesişim noktasında yer alan Serakib’in batısındaki Neyrab köyü de bir kez daha TSK destekli cihatçıların bölgeyi ele geçirme girişimine sahne oluyor. TSK’nin topçu desteği verdiği saldırıda cihatçılar ilerlemeye çalışıyor.

TSK VE CİHATÇILARDAN, İDLİP’TE SURİYE ORDUSUNA KARŞI OPERASYON (TÜM GELİŞMELER)

Daha önce de birkaç kez aynı bölgede başarısız girişimler olmuş, Rus savaş uçakları TSK güçlerini vurmuş ve can kayıpları yaşanmıştı.

SARAY’IN İSTEDİĞİ OLUYOR: İDLİP’TE HAVA SALDIRISI SONUCU EN AZ 2 ASKER YAŞAMINI YİTİRDİ

Sendika.Org