TSK bombardımanı İdlip’teki ilerleyişi durduramadı: Suriye ordusu M4 otoyolunu kesti

Suriye ordusu ve müttefikleri, İdlip’teki ilerleyişini sürdürerek Halep-Lazkiye (M4) otoyolunu kesti. Neyrab köyünü kontrol altına alan Suriye ordusu, İdlip kent merkezine yalnızca 8 kilometre mesafede bulunuyor

TSK bombardımanı İdlip’teki ilerleyişi durduramadı: Suriye ordusu M4 otoyolunu kesti

İdlip’te en az 7 Türk askeri ve bir sivil personelin yaşamını yitirdiği saldırı sonrası TSK’nin başlattığı bombardıman, Suriye ordusunun ilerleyişini engelleyemedi.

AKP BİLE BİLE ÖLÜME GÖNDERDİ: İDLİP’TE 7 ASKER VE BİR SİVİL PERSONEL YAŞAMINI YİTİRDİ

TSK’yle tırmanan gerilime rağmen Suriye ve Rus ordularının, İdlip vilayetinin kuzey ve güney kırsalı ile Halep’in batı ve güney kırsalına yönelik yoğun bombardımanı sürdü.

Londra merkezli, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Rus ve Suriye uçaklarının sabahın erken saatlerinden bu yana 450’den fazla hava saldırısı gerçekleştirdiğini bildirdi.

Gözlemevi, Halep ve İdlip kırsallarında yaşanan bombardıman ve çatışmalarda en az 26 cihatçının öldüğünü belirtirken, Suriye ordusu ve müttefiklerinin kaybını ise 19 olarak verdi.

İDLİP SONRASI TSK’DEN BOMBARDIMAN: HEM SURİYE ORDUSU HEM DE YPG-QSD KONTROLÜNDEKİ BÖLGELER VURULDU

Suriye ordusu M4 otoyolunu kesti

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA da İdlip’in güneydoğu kırsalında operasyonunu sürdüren Suriye ordusu ve müttefiklerinin, dün geceden bu yana Serakib çevresindeki Cubas, San, Ternebe ve Neyrab köylerini kontrol altına aldığını bildirdi.

KREMLİN: “TERÖR ÖRGÜTLERİNİN İDLİP’TEKİ HAREKETLİLİĞİNDEN ENDİŞE DUYUYORUZ”

Neyrab köyünün alınmasıyla stratejik öneme sahip Halep-Lazkiye (M4) otoyoluna ulaşan Suriye ordusu, Eriha-Serakib bağlantısını kesmiş oldu.

Suriye ordusu ve müttefikleri, İdlip kent merkezine ise yalnızca 8 kilometre mesafede bulunuyor.

Sendika.Org