Savcı, ucuz arsa ve araba vaadiyle meslektaşlarını dolandırdı

Bakırköy’de Cumhuriyet Savcısı Tamer C. ucuza araba ve arsa vaadiyle, meslektaşlarının da aralarında olduğu çok sayıda kişiye milyonlarca lira dolandırıp kayıplara karıştı

Savcı, ucuz arsa ve araba vaadiyle meslektaşlarını dolandırdı

Bakırköy Adalet Sarayı’nde görevli Cumhuriyet Savcısı Tamer C., ucuza arsa ve araba vaadiyle aralarında meslektaşlarının da bulunduğu birçok kişiyi milyonlarca lira dolandırdı.

Sabah’ın haberine göre; Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nda 500 bin TL kaptıran bir savcının şikayeti üzerine Tamer C. hakkında Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) soruşturma başlatıldı. Yarım milyon lirasını kaptıran savcı G.K., şikâyetle yetinmeyip Tamer C. hakkında icra takibi başlattı. HSK konunun incelenmesi için müfettiş görevlendirdi. Tamer C.’nin istifa dilekçesi verdiği, HSK’nın bunu kabul ettiği ancak tebliğ edilemediği öğrenildi.

Ucuza araba ve arsa vaadiyle Tamer C.’nin kimi iddialara göre 6 milyon, kimi iddialara göre ise 12 milyona yakın para topladığı ileri sürülüyor. Savcının parayı nasıl topladığı tam olarak öğrenilmezken bir savcıdan 500 bin TL, iki zabıt katibinden 250 bin TL, adliye dışındaki iki kişiden 100 bin avro ve 540 bin TL para aldığı iddia ediliyor.

Sigorta şirket iddiası

Bir sigorta şirketinin de ucuza lüks araç vurgununun merkezinde olduğu ortaya atılan iddialar arasında. İddiaya göre batmanın eşiğine gelen sigorta şirketi, kurum içinde inceleme başlattı.

Yapılan incelemede gerçekte pert olmadığı halde binlerce araca pert raporu verilmiş ve bu yolla sigorta kurumunun kasası boşaltılmıştı. İncelemelerini tamamlayan sigorta şirketi, genel müdür başta olmak üzere 27 üst düzey çalışanının yerini ya değiştirdi ya da istifa ettirdi. Pert olmadığı halde pert raporu verilen araçlar bir şekilde piyasaya sürüldü. Tamer C.’nin de böyle bir şebekenin içinde olabilece��i düşünülüyor. Pert araçların buralarda piyasaya oto galeriler üzerinden sürüldüğü değerlendiriliyor.

Sendika.Org