Pentagon: “Türkiye ve ABD arasında İdlip’e dair bir anlaşmaya varılmadı”

ABD Savunma Bakanlığı, “NATO ve ABD’nin İdlip’te daha somut adımlar atması gerektiği” yönünde Washington ile Ankara arasında bir anlaşma yapılmadığını açıkladı

Pentagon: “Türkiye ve ABD arasında İdlip’e dair bir anlaşmaya varılmadı”

Saray-AKP iktidarının, İdlip’te tırmandırdığı gerilim sonrası ABD ve NATO’ya yaptığı çağrıya ilişkin Washington’dan olumsuz yanıt geldi.

İDLİP’TE TEHLİKELİ GERİLİMİN 3. GÜNÜ: RUSYA-SURİYE ORTAK AÇIKLAMA YAPTI, ERDOĞAN “REJİMİ HER YERDE VURACAĞIZ” DEDİ

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), “NATO ve ABD’nin İdlip’te daha somut adımlar atması gerektiği” yönünde Washington ile Ankara arasında bir anlaşma yapılmadığını açıkladı.

Amerika’nın Sesi (VOA) Pentagon muhabiri Carla Babb’ın bildirdiğine göre, Pentagon Sözcüsü Alyssa Farah, Türk medyasında çıkan haberlere atfen, “Bu türden bir anlaşma yapılmadı” açıklamasında bulundu.

Ayrıca ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Türk mevkidaşıyla ayaküstü selamlaştığını, ikili bir görüşme yapmadıklarını söyledi.

Anadolu Ajansı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Brüksel’deki NATO karargâhında ABD’li mevkidaşı Mark Esper’le görüştüğü, görüşmede Suriye ve Irak’taki güvenlik ve savunma konularıyla ilgili görüş alışverişinde bulunulduğu, ayrıca İdlip’le ilgili hem ABD hem de NATO’nun daha somut katkılarda bulunmasının öneminin ifade edildiği belirtilmişti.

Sendika.Org