Muzaffer İlhan Erdost son yolcuğuna uğurlandı

Muzaffer İlhan Erdost, Ankara Karşıyaka Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı

Muzaffer İlhan Erdost son yolcuğuna uğurlandı

Sol Yayınları’nın kurucusu ve sahibi, yazar Muzaffer İlhan Erdost, Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda yapılan törenin ardından toprağa verildi.

Erdost, tedavi gördüğü Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde dün (25 Şubat) yaşamını yitirmişti.

MUZAFFER İLHAN ERDOST’U YİTİRDİK

Cenaze törenine, İlhan Erdost’un eşi Gül Erdost, Muzaffer İlhan Erdost’un kızı Suları Erdost, yeğenleri, İlhan Erdost’un kızları Alaz ve Türküler Erdost, HDP milletvekilleri Ahmet Şık, Oya Ersoy, Mehmet Rüştü Tiryaki ve Murat Çepni, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP milletvekilleri Murat Emir, Sezgin Tanrıkulu, Utku Çakırözer, Mehmet Tüm, Kadim Durmaz, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, eski CHP milletvekili, avukat Şenal Sarıhan, eski CHP milletvekili ve eğitimci Mustafa Gazalcı, Halkevleri Eş Genel Başkanı Dilşat Aktaş, Kadın Sekreteri Nebiye Merttürk ve MYK üyesi Mustafa Eberliköse, Prof. Dr. Korkut Boratav, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) Başkanı Güldal Mumcu, um:ag Yönetim Kurulu üyesi Özge Mumcu Aybars, RTÜK üyesi İlhan Taşcı, Faruk Bildirici’nin de aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı.

“Kardeşine kavuştun”

Cumhuriyet’in haberine göre, Muzaffer İlhan Erdost’u “Bizim büyüğümüz o. Başımız sıkıştığında yanına koştuğumuz, bir sorunumuz olduğunda cevap bulduğumuz babamız. Bizi sözcük sözcük seven, satır satır düşünen, kıyamayan, kardeşim diye diye giden amcamızı, bugün oğlunun ve eşinin yanına yatırdık. Eğer varsa böyle bir ihtimal kardeşine de kavuştun, çok sevdiğin arkadaşlarına da” sözleriyle anlatan Alaz Erdost, amcasının babasına yazdığı şiire atıfta bulunarak şöyle devam etti:

Ve biz duruyoruz bugün tabutun önünde. Biz ikimiz iki kardeş, ablam ve ben. Yan yana ve omuz omuza. Bize bıraktığınız onurlu soyadıyla başımız dik. Babamızı yatırdığımız Karşıyaka’da tam da istediğin gibi. Gözlerinden öpüyorum amcacığım.

Cenaze töreninin ardından Erdost, oğlu Barışta ve eşi Rana Erdost’un bulunduğu aile mezarlığına defnedildi.

Sendika.Org