Kadınlar Avcılar’da Seda Kurt için sokağa çıktı

Avcılar Kadın Platformu katledilen Seda Kurt için yürüyüş yaptı. Kadınlar, Seda Kurt’un failinin bulunmasını ve tutuklanmasını istedi

Kadınlar Avcılar’da Seda Kurt için sokağa çıktı

Avcılar Kadın Platformu Ercan A. tarafından katledilen Seda Kurt için Atatürk Heykeli önünde buluştu. Kadınlar, “Seda Kurt’un katili bulunsun” pankartı açarak Havuz Meydanı’nda yürüyüş gerçekleştirdi. Ardından basın açıklaması yapan kadınlar, sık sık “Yaşasın Kadın Dayanışması” sloganları atarken “İstanbul Sözleşmesi Uygulansın”, “Be Jin Jiyan Nabe”, “Bir Kişi Daha Eksilmeye Tahamülümüz Yok” dövizlerini de taşıdı.

Yapılan açıklamada 2019 yılında katledilen kadınlara değinilerek, “Türkiye’de 474 kadın öldürüldü. Ve Seda’da bu kadınlardan biriydi. Ailesi aylardır adaletin peşinde fakat ne aydınlatılan bir dosya ne de yakalanan bir katil var. Hepimiz biliyoruz ki; yasalar etkin uygulansa ve caydırıcı önlemler alınsaydı, bugün Seda gibi öldürülen birçok kadın aramızda olacaktı” denildi.

“Tüm engellere rağmen buradayız”

Bir kadının daha kaybedilmesine tahammüllerinin olmadığını belirten kadınlar, “Ataerkil düzenin tüm dayatmalarına, tüm engellerine rağmen bizler buradayız; sokaklardayız, alanlardayız, işte ,okulda, metrobüste, görüp görebileceğiniz her yerdeyiz. ‘Elinin hamuruyla erkek işine karışma’ diyen zihniyetin tam karşında, elimizin hamuruyla yaşam hakkımızın ve yaşam hakkı elinden alınan kadınların mücadelesindeyiz” dedi.

Avcılar Kadın Platformu olarak; Seda Kurt, Ceren Damar, Emine Bulut, Güleda Cankel, Ayşe Tuba Arslan, Şeyma Yıldız, Zehra Erdem, Gülistan Doku, Esma Polat ve maalesef adını sayamadığımız onlarca kadın arkadaşımız için adalet gerçek anlamını kazanana dek mücadeleyi şiar edineceğimize ve bir kadın daha eksilmeyeceğimize söz veriyoruz.

Sendika.Org