İran’da koronavirüs nedeniyle ölümler yaşandı, Türkiye İran ile sınırını kapattı

Îran'da görülen koronavirüs vakalarının ardından Türkiye ile İran arasındaki sınır kapısı kapatıldı. Sağlık Bakanı Fahretti Koca, "Dün ve önceki gün, 8 İran vatandaşının hastalık bulgularının olması nedeniyle ülkemize girişlerine izin verilmedi" dedi

İran’da koronavirüs nedeniyle ölümler yaşandı, Türkiye İran ile sınırını kapattı

İran’da görülen koronavirüs vakalarının ardından Türkiye İran ile olan sınır kapısını geçici olarak kapattığını duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Komşumuzla sınırlarımızı geçici olarak kapatma kararı aldık” dedi.

“İran’dan Türkiye’ye gelişler durduruldu, Türkiye’den İran’a gidişler ise devam ediyor” ifadelerini kullanan Koca, “Dün ve önceki gün, 8 İran vatandaşının hastalık bulgularının olması nedeniyle ülkemize girişlerine izin verilmedi” dedi.

Iğdır Valiliği: “Her türlü emniyet ve sağlık tedbiri alındı”

Iğdır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada ise, “İran’da görülen Koronavirüsü vakalarına karşı ilimiz sınır ili olması sebebiyle her türlü emniyet ve sağlık tedbirleri ilk andan itibaren alınmıştır.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinden İran’a açılan Gürbulak Gümrük Kapısı’nda da çalışanlar, gümrük işlerinde plastik eldiven, maske ve dezenfektan kullanmaya başlamıştı.

Sendika.Org