Erdoğan’dan asker cenazesinde düşündürücü İdlip temennisi: “Şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak”

Tayyip Erdoğan katıldığı asker cenazesinde “İdlib'de şu anda yaşadıklarımız, ama karşı tarafa da bedelini çok ağır ödettiklerimiz var” dedi ve ekledi: “Şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak”

Erdoğan’dan asker cenazesinde düşündürücü İdlip temennisi: “Şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak”

Tayyip Erdoğan katıldığı asker cenazesinde düşündürücü bir İdlip temennisinde bulundu, “Şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak” dedi.

AKP BİLE BİLE ÖLÜME GÖNDERDİ: İDLİP’TE 7 ASKER VE BİR SİVİL PERSONEL YAŞAMINI YİTİRDİ

Van’ın Bahçesaray ilçesindeki arama kurtarma çalışmaları sırasında çığ altında kalan Jandarma Uzman Onbaşı Cihan Erat’ın dün (7 Şubat) İstanbul’da düzenlenen cenaze törenine katılan Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

Cihan kardeşimin öncelikle ailesine Rabbimden sabırlar niyaz ediyorum. Tüm milletimizin başı sağ olsun. Bu vesileyle şunu da söylemek durumundayım, bir tarafta Van’da yaşanan bu hadise, bir diğer tarafta İdlip’te şu anda yaşadıklarımız, ama karşı tarafa da bedelini çok ağır ödettiklerimiz var. Zira biz biliyoruz ki şehitler tepesi inşallah boş kalmayacak. Şehitler tepesi boş kalmayacağı için de bizler şehadete ürkerek, korkarak değil, tam aksine âdeta sevgili Peygamberimizin, ‘Keşke ben de o makama ulaşsaydım’ niyazında olduğu gibi, bu şekilde yürüyeceğiz. Şu anda Cihan kardeşimizi bu şekilde uğurluyoruz. Rabbim sevgili Habibi’ne, Cihan kardeşimizi inşallah komşu eylesin. Tüm aileye ve milletimize başımız sağ olsun diyorum. Ordumuzun, tüm polis teşkilatımızın, jandarmamızın başı sağ olsun.

ÇIĞ ALTINDA KALANLARI ARAYAN EKİBİN ÜZERİNE ÇIĞ DÜŞTÜ: EN AZ 36 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ, TOPLAM SAYI 41’E YÜKSELDİ

Sendika.Org