Ege Üniversitesi KYK inşaatında çalışan lise öğrencisi yaşamını yitirdi

Ege Üniversitesi'nde yapılan KYK yurdunun inşaatında çalışan lise öğrencisi, inşaatın 10'uncu katından düşerek hayatını kaybetti

Ege Üniversitesi KYK inşaatında çalışan lise öğrencisi yaşamını yitirdi

İzmir’de Ege Üniversitesi Bornova Yerleşkesi’ne yapımı devam eden KYK yurdu inşaatının 10’uncu katından düşen 18 yaşındaki lise öğrencisi işçi yaşamını yitirdi.

Alınan bilgiye göre, Ege Üniversitesi Bornova Yerleşkesi’ndeki yurt inşaatının 10. katında elektrikçi olarak çalışan 18 yaşındaki Caner Mızrak, dengesini kaybedip beton zemine düştü. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Mızrak, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Caner Mızrak

Son 1 yılda 3’ncü cinayet

Konuya ilişkin açıklama yapan Öğrenci Kolektifleri, Mızrak ile birlikte kampüste son bir yıl içerisinde üçüncü kez iş cinayeti gerçekleştiğini belirterek şunları söyledi:

Şantiye alanına dönüşen Ege Üniversitesi kampüsünde bu yıl yaşanan üçüncü cinayet. Bu cinayetler sorumluları iş güvenliğini almayan rektörlük ve inşaat firmasıdır. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “Sen ağa ben ağa, bu inekleri kim sağa” sözlerinden anlıyoruz ki AKP hükümetinin gençliğe sunduğu gelecek ölümden ve sömürüden başka bir şey değildir! Sorumlular derhal hesap vermelidir!

Sendika.Org