CHP’den CNN Türk’e boykot çağrısı: “Bu kanalın zararlarından korunmak için…”

CNN Türk’ün iktidar borazanı bir propaganda aygıtına dönüştüğünü söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, partinin üye ve yöneticilerinin CNN Türk yayınlarına katılmayacağını açıkladı

CHP’den CNN Türk’e boykot çağrısı: “Bu kanalın zararlarından korunmak için…”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, bir basın toplantısı düzenleyerek CHP’nin CNN Türk’ü boykot etme kararı aldığını açıkladı.

CNN Türk’ün iktidar borazanı bir propaganda aygıtına dönüştüğünü ve CHP’yi hedef aldığını söyleyen Özkan, partinin üye ve yöneticilerinin CNN Türk yayınlarına katılmayacağını açıkladı.

Özkan yurttaşları da kanalın zararlarından korunmak için yayınlarını izlememeye çağırdı.

Özkan’ın şöyle konuştu:

CNN Türk özgür ve bağımsız bir haber kanalı olmak yerine tıpkı A Haber gibi iktidarın borazanı bir propaganda aygıtı olmayı tercih etmiştir.

CNN Türk kanalı, halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını ayaklar altına alarak halkının değil iktidarın menfaatleri doğrultusunda yayınlar gerçekleştirmiştir ve bunları sürdürmektedir.

Gerçeklerin üstünü örterek, AK Parti söylemleri doğrultusunda adeta bir reklam ajansı gibi çalışan televizyon kanalı, yerel yönetim seçimlerinden bu yana Cumhuriyet Halk Partisi’nin karşısındaki konumlanmasını sürdürmektedir.

CNN Türk kanalının patronundan ve yönetiminden, iktidarın saray bataklığından çıkıp, özgür tutum takınmalarını ve objektif yayıncılık ilkelerine sarılmalarını talep ediyoruz.

Yerel seçimlerden bu yana tahammül edilemez noktaya ulaşan bu gerçekler ve gerekçeler karşısında değerlendirmeler yapan Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu, 3 Şubat 2020 tarihinde yaptığı toplantıda, partimize ve partililerimize tuzak kurma, kötü gösterme ve gerçekleri çarpıtma gayretleri nedeniyle CHP’lilerin CNN Türk kanalındaki yayınlara katılmaması kararını almıştır.

CHP’li hiç kimse yöneticisinden üyesine hiçbir partilimiz CNN Türk kanalına çıkmayacak, yayınlarına katılmayacak ve tuzaklarını boşa çıkartacaktır.

Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza, CNN Türk yayınlarını izlememelerini, çocuklarına izletmemelerini tavsiye ediyoruz.


Boykot çağrılarının ardından kanalın twitter hesabının takipçi sayısı onbinlerle ifade edilen kayıp yaşadı ve 5 milyonun altına düştü.

Sendika.Org