Avukatın 4 liraya içtiği çayı 1 liraya içen savcı, adliyeye termos sokulmasını yasakladı

İstanbul'daki adliyelerde yiyecek-içecek fiyatlarının avukat ve vatandaşlara yüksek olmasına karşı boykot kararı alan avukatların, adliyeye termos sokması yasaklandı

Avukatın 4 liraya içtiği çayı 1 liraya içen savcı, adliyeye termos sokulmasını yasakladı

Hakim, savcı ve memurlar ile avukat ve vatandaşların kantinlerinin ayrı olduğu adliyelerde iki kantinde farklı fiyatların uygulanmasına avukatlar tepki gösterdi. İstanbul Barosu’nun adliyelerdeki yiyecek ve içeceklerdeki fiyatların çok yüksek olmasına karşı başlattığı boykot devam ediyor.

Dün (4 Şubat), adliye önünde İstanbul Adliyesi’nin karşısına çay standı kuran avukatlar, hem meslektaşlarına hem vatandaşlara ücretsiz çay servisi yaptı. Avukatların eylemine Şişli Belediyesi de destek verdi.

Termos yasak

Avukatların boykotunun önüne geçmeye çalışan İstanbul Adliyesi yönetimi, plastik termos ile adliyeye girişi yasakladı. Olayı Twitter hesabında paylaşan avukat Tamer Doğan, “Bizim 4 liraya içtiğimiz çayı 1 liraya içen savcının adliyeye avukatın plastik termosla girmesini yasaklayan talimat vermesi gayet normaldir. Demek ki boykotumuz canlarını sıktı ” dedi.

Sendika.Org