Ali İhsan Yavuz dediğini inkâr ediyor ama video ne kadar güzel bir alet değil mi?

İstanbul’da 31 Mart seçimlerinin iptal edilmesi sürecinde öne çıkan ve “Hiçbir şey olmamış ise biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu” sözüyle hafızalara kazınan AKP Genel Başkanı Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, bu sözün kendisine ait olmadığını CHP’lilerin ürettiğini savundu. Yavuz bu sözleri kendisinin söylediğinin ispat edilmesi halinde istifa edeceğini söyledi

Ali İhsan Yavuz dediğini inkâr ediyor ama video ne kadar güzel bir alet değil mi?

AKP’nin Adapazarı’ndaki bir programına katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, “Post-truth şu demek; hakikat sonrası, yalanın siyaseti, gerçeğin anlamsızlaştırılması, değersizleştirilmesi ve bunun üzerine inşa edilen bir kültür. Post-truth kültüründen besleniyor CHP” diyerek CHP’yi yalana dayalı siyaset yapmakla suçladı.

Yavuz 31 Mart seçimlerinin iptali sürecinde kendisine atfedilen sözlerin de CHP tarafından üretildiğini savundu ve şöyle konuştu:

“Ne oluyor bilmiyorum hani bana atfedilen meşhur bir söz var ya; ‘hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu’ diye. Bunu da CHP’liler üretti, ben ses çıkartmıyorum diye bakmayın. Burada da söylüyorum eğer benim böyle bir sözüm varsa, gocunduğum için söylemiyorum çok da hoşuma gidiyor ve gıda da alıyorum açıkçası. Çünkü bunlarla uğraşsınlar yani sakız lazım, biz de işimizi yapalım. Ama bunu kendileri ürettiler, yok böyle bir söz. Bana birisi ispat etsin, ben istifa edeceğim. Ama eğer CHP ispat edemeyecek ise ve istifa edeceklerse onlardan bir tane ayakta kalmaz, hepsi düşmüş olur.”

Sendika.Org