AKP, Suriye’yle gerilimi tırmandırıyor: “Rusya araya girmesin, rejimi himaye etmesin”

AKP Sözcüsü Ömer Çelik “Rusya’dan beklenen, biz rejim unsurlarına bedel ödetirken herhangi bir şekilde araya girmemesi, bu şekilde rejimi himaye etmemesidir” dedi

AKP, Suriye’yle gerilimi tırmandırıyor: “Rusya araya girmesin, rejimi himaye etmesin”

İdlip’te cihatçılara kalkan yapılan Türk askerlerinin hedef alınmasının ardından AKP’de Suriye’yle gerilimi tırmandıran açıklamalar gelmeye devam ediyor.

AKP BİLE BİLE ÖLÜME GÖNDERDİ: İDLİP’TE 4 ASKER YAŞAMINI YİTİRDİ, 1’İ AĞIR 9’U YARALANDI

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, TRT Haber canlı yayınında yaptığı açıklamada, “Rusya’dan beklenen, biz rejim unsurlarına bedel ödetirken herhangi bir şekilde araya girmemesi, bu şekilde rejimi himaye etmemesidir” dedi.

Çelik, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanımız ifade etti, ‘Gerekirse muhatabımla görüşürüm’ diye. Tabii oradaki askerler karşılıklı görüşüyorlar, istihbarat paylaşımı yapılıyor. Ama bundan sonra herhangi bir şekilde Rusya’dan beklenen; biz bu rejim unsurlarına bedel ödetirken Rusya’nın herhangi bir şekilde araya girmemesi ve bu şekilde rejimi himaye etmemesidir. Sahadaki durum, herhangi bir şekilde bu rejim unsurlarının silahlı kuvvetlerin gözlem noktaları ve manevra sahası içerisine, yakınına yaklaşmasına müsaade edilmeyecektir. Herhangi bir saldırı söz konusu olduğunda da katbekat fazlasıyla cevap verilecektir. Zaten sabahki şehitler verdiğimiz bu saldırgan tutuma karşı anında cevap verildi. Hedefler imha edildi, Bundan sonrasında da bu bedel ödetilmeye devam edilecektir. Yani iki aşaması var; sahada rejim unsurları herhangi bir şekilde yaklaştığı zaman düşman unsuru muamelesi görecektir.

ERDOĞAN RUSYA’YA “İDLİP’TE MUHATABIMIZ DEĞİLSİNİZ” DEDİ, SURİYE’YE SAVAŞ İLAN ETTİ

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur