Acıbadem halkı: “Bu kaçak binayı yıktıracağız, hukuk kazanacak”

1993’te park ve yeşil alan olarak kamuya bağışlanan TİBAŞ arazisinin, Üsküdar Belediyesi ve eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetimi tarafından ranta açılıp cemaatlere peşkeş çekilmesine direnen Acıbadem halkı, arazi üzerine yapılan kaçak inşaatın yıkılmasını ve parkın kamusal kullanıma açılmasını istiyor

Acıbadem halkı: “Bu kaçak binayı yıktıracağız, hukuk kazanacak”

Üsküdar Acıbadem’deki Tibaş Parkı’nda yapımına başlanan ve mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararına rağmen mühürlenmeyen Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’na ait yurt binası inşaatına karşı mahallenin başlattığı direniş devam ediyor.

Acıbadem metrobüs durağında bir araya gelen Acıbadem halkı, AKP’ye yakınlığıyla bilinen vakfa ait kaçak inşaatın önüne yürüyerek hukuksuzluğu protesto etti. CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil’in de katıldığı eylemde çevre polis ablukasına alındı.

Kaçak inşaat önünde bir basın açıklaması yapan mahalle sakinleri, “Üsküdar Belediyesi’ni görevini yapmaya, Hilmi Türkmen’i halka cevap vermeye çağırıyoruz. Bu kaçak binayı yıktıracağız, hukuk kazanacak” dedi.

Sendika.Org