Trelleborg’da direniş kazanımla sonuçlandı

Kocaeli Gebze’de kurulu Trelleborg’da işçilerin hakları için başlattığı direniş 44. gününde kazanımla sonuçlandı

Trelleborg’da direniş kazanımla sonuçlandı

Kocaeli Gebze’de Petrol-İş’in örgütlü olduğu Trelleborg fabrikasında 44 gündür şekilde süren grev kazanımla sonuçlandı. Sendikadan yapılan açıklamada dün gece saatlerinde varılan anlaşma sonucunda grevin kazanım getirdiği ifade edildi.

Evrensel’de yer alan habere göre Petrol-İş Gebze Şube Başkanı Eyüp Akdemir imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “01.07.2019-31.06.2021 yürürlük tarihli toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde taleplerimizin karşılanmaması ve uzlaşma sağlanamaması nedeniyle 10 Aralık 2019 tarihinde grev uygulamamız başlamıştı. Trelleborg’ta, soğuk kış günlerinde 44 gün boyunca grev ateşi hiç sönmeden yanmış ve üyelerimiz hakları için sonuna kadar kararlı biçimde mücadele etmiştir. Birlik ve beraberlik içerisinde, sınıf dayanışmasının verdiği güçle devam eden grevimiz amacına ulaşmıştır. Dün gece saatlerinde İstanbul’da Petrol-İş Genel Merkezi’nde varılan anlaşmayla, ücretlerde 1,5 yıllık yüzde 34, sosyal haklarda ise ortalama yüzde 30 artış sağlanmıştır. Sözleşme, taleplerimize yakın şartlarda imzalanmıştır. Trelleborg’da mücadele ve dayanışma kazanmıştır.

44 gün boyunca Trelleborg grevi ve sendikamız ile dayanışma gösteren, mücadelemize destek vererek bizleri yalnız bırakmayan tüm sendikalara, emekçilere, emek dostu siyasi partilere, STK’lara, basın-yayın ve medya kuruluşlarına teşekkür ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Sendika.Org