Sağlık Bakanı: “Koronavirüs tanısı konulan bir hastamız yok”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Şu ana kadar kesin koronavirisü tanısı olan bir hastamız olmadı" açıklaması yaptı. Bakan Koca, Aksaray'da koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan 9'u Çinli 12 kişi için ise hastalardan alınan numunelerin sonuçlarının beklendiğini kaydetti

Sağlık Bakanı: “Koronavirüs tanısı konulan bir hastamız yok”

Çin’in Wuhan kentinden yayılan koronavirüs binlerce kişiyi etkiledi. Şimdiye kadar Çin’de 56 kişinin ölümüne sebep olan virüs için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Şu ana kadar kesin koronavirisü tanısı olan bir hastamız olmadı” dedi.

Aksaray’da 9’u Çinli olmak üzere 12 kişinin virüs şüphesiyle müşahade altına alınmasına ise yalnızca bir kişiden şüphelenildiğini belirten Koca, alınan numunenin sonucunun henüz çıkmadığını da sözlerine ekledi.

Bakan Koca Aksaray’daki hastanın durumunun iyi olduğunun da altını çizerek Çin’den gelmesinden dolayı şüphelenildiğini söyledi.

Aksaray’da 12 kişi müşahade altında

Aksaray’da müşahade altına alınanlardan 2 Çinli işçide baş dönmesi, bulantı ve kusma şikayetleri görülmüş, rahatsızlanan 2 işçiyle birlikte toplam 9 işçinin yaklaşık 5 gün önce ülkelerinden geldikleri anlaşılmıştı.

Hastalanan 2 işçi ile birlikte diğer 7 Çinli işçiyi çalıştıkları yere getiren tur şirketindeki 3 kişi de koronavirüs şüphesi ile tedbir amaçlı Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur