Manisa’da deprem: Valilik can kaybının olmadığını açıkladı

Manisa'da deprem meydana geldi. Yurttaşlar Akhisar Belediyesi önünde toplandı. Manisa Valiliği herhangi bir can kaybının olmadığını açıkladı

Manisa’da deprem: Valilik can kaybının olmadığını açıkladı

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde saat 14.26’da deprem meydana geldi. Merkez üssü Kırkağaç olan deprem Kandilli Rasathanesi’ne göre 5,1 büyüklüğünde meydana gelirken Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) depremin büyüklüğünü 4,8 olarak açıkladı.

Deprem İzmir başta olmak üzere çevre illerden de hissedildi. AFAD depremin derinliğini 6.98 kilometre olarak açıkladı.

CNN Türk yayınına bağlanan Cumhuriyet Üniversitesi’nden Prof. Dr. Orhan Tatar depremle ilgili şunları söyledi:

Daha önce Akhisar’da olan depremin artçısı olarak değerlendirilebilir. Son birkaç aydan bu yana ciddi şekilde deprem fırtınası var. Son bir haftada daha da yoğunlaştı Soma-Kırkağaç fayında. 5,4 şiddetindeki önceki depremde hasar görmüş olan binalardan uzak durulmalı. Bu fayın uzunluğu çok fazla değil. Biz şu anda Elazığ’dayız. Vatandaşlarımızın hasar görmüş binalardan uzak durması gerektiğini bir kez daha belirtmek istiyorum. [Manisa’yı kastederek]İleriki günlerde 4,6 belki 5 şiddetini bulabilecek depremler de yaşanılabilir.

Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ise şunları kaydetti:

İzmir’in en büyük ilçesiyiz. Deprem ilçemizde çok hissedildi. Ciddi bir sarsıntı oldu. Bergama’nın doğu bögesindeki köylerimizin muhtarları arandı. Şu anda yaralanma ya da can kaybı olmadığını öğrendik. Geçenki depremden çok daha uzun sürdü. Bergama’daki herkes sarsıntıyı hissetti diyebilirim.

Sendika.Org

Sendika.Org'u destekle

Okurlarından başka destekçisi yoktur