KTÜ’lü üniversiteliler Hopalı ve Kemalpaşalı çocuklarla buluştu

KTÜ Öğrenci Kolektifi'nden üniversiteliler "Okumuş İnsan Halkın Yanındadır" kampanyasıyla Hopa ve Kemalpaşa'da çocuklarla buluştu. KTÜ'lüler çocuklarla birlikte tiyatro oyunu sergileyip yüz boyama etkinlikleri düzenledi

KTÜ’lü üniversiteliler Hopalı ve Kemalpaşalı çocuklarla buluştu

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Kolektifi’nden üniversiteliler, “Okumuş İnsan Halkın Yanındadır” kampanyası kapsamında Artvin’in Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde tatil dönemine giren çocuklarla buluştu.

Kampanya kapsamında Hopa Erdal Eren Gedik Kütüphanesi’nde buluşan üniversiteliler, çocukların neşesi ve yoğun ilgisiyle karşılandı. Üniversiteliler ilk olarak drama oyunu ile çocuklarla tanışma etkinliği yaptılar. Daha sonra ormanlardaki canlıların kardeşliğini anlatan “Ormanı Koruyan Hayvanlar” isimli tiyatro oyunu sergilendi.

Kolektif müzik atölyesiyle birlikte şarkılar söyleyen çocuklar, yüz boyama etkinliği ve çeşitli oyunlar eğlenceli vakit geçirdiler.

 

Daha sonra Kemalpaşa’ya geçen üniversiteliler, Kemalpaşa Halkevi’nde çocuklarla buluşup oyunlar oynadı ve yüz boyama etkinliğinde çocuklarla doyasıya eğlendi.

Sendika.Org