“Kızılay vakası, en az Susurluk kazası kadar ciddi bir skandaldır”

Başkentgaz ihalesinden imar işlerine Torunlar’ın önünü açan ve ona olağanüstü kârlar sağlayan bir siyasetçi, bürokrat, kamu kurumu olduğuna dikkat çeken Bahadır Özgür, Kızılay vakasının üstüne gidildiğinde 17 yıllık AKP iktidarının yaslandığı gizli ilişki ağının görüleceğini söylüyor

“Kızılay vakası, en az Susurluk kazası kadar ciddi bir skandaldır”

Gazete Duvar yazarı Bahadır Özgür, bugünkü köşesinde Tayyip Erdoğan’ın imam hatipten arkadaşı Aziz Torun’a ait Başkentgaz’ın Kızılay üzerinden Ensar Vakfı’na para transfer etmesini ele alarak “Kızılay vakası, en az Susurluk kazası kadar ciddi bir skandaldır. Görünen ip çekilebilirse, ardından 17 yılın karanlığı gelir” dedi.

Başkentgaz ihalesinden imar işlerine Torunlar’ın önünü açan ve ona olağanüstü kârlar sağlayan bir siyasetçi, bürokrat, kamu kurumu olduğuna dikkat çeken Özgür, Kızılay vakasının üstüne gidildiğinde 17 yıllık AKP iktidarının yaslandığı gizli ilişki ağının görüleceğini söylüyor:

“Yıllardır Torunlar’ın karşılaştığı her sorun, niye böyle kuşku tohumları eken uygulamalarla çözülüyor? Sahnede neden Torunlar’ı değil de, daima onun yardımına koşan siyasetçileri, bürokratları, kamu kurumlarını görüyoruz?

Bu soruların yanıtı, üzerindeki zarfa ‘yüce gönüllülük’ pulu yapıştırılmış o 8 milyon doların da neyin karşılığı olduğunun yanıtını verir. Kızılay vakası, en az Susurluk kazası kadar ciddi bir skandaldır. Görünen ip çekilebilirse, ardından 17 yılın karanlığı gelir…”

Bahadır Özgür’ün “Torunlar-Kızılay-Ensar: Bir hokus pokus hikayesi” başlıklı yazısını okumak için tıklayınız!

Sendika.Org